Подорожуємо по Європі: яке місто у скільки обійдеться туристові

Для багатьох українців подорож за кордон асоціюється, насамперед, з великими витратами. Однак, як показує практика, у залежності від вибору місця перебування, витрати мандрівника можуть відрізнятися в три і більше разів. До того ж, існує чимало способів заощадити або уникнути додаткових витрат в поїздці.

Не так давно мені на очі попалася інформація про рейтинг   міст за їх вартістю для туристів, складений туристичним порталом TripAdvisor. В цей рейтинг потрапили 50 міст зі всього світу, і найдорожчим серед них був визнаний Париж. Такий результат викликав у мене дух протесту, оскільки самій доводилося бувати в місцях, що набагато сильніше б'ють по гаманцю туриста, ніж Париж. Можливо, такий результат пояснюється тим, що в рейтингу TripAdvisor враховувалися витрати мандрівника середнього класу і вище: наприклад, проживання в чотиризірковому готелі, таксі і "розпивання" мартіні.

З іншого боку, охочі "побачити світ" часто обмежуються більш дешевими готелем і видами транспорту. А тому я вирішила скласти невеликий рейтинг "вартості" міст для мандрівника економ-класу. Не замахуючись на весь світ, я вибрала для порівняння тільки ті міста, в яких вже вдалося побувати мені або моїм близьким. Для порівняння були обрані такі параметри: проживання, обід, транспорт, вода, сувеніри.

Проживання

В якості стандартного місця проживання для нашого гіпотетичного мандрівника був обраний двозірковий готель недалеко від центру міста. При цьому для розрахунків враховувалася вартість одного місця в двомісному номері. По-перше, такий варіант, як правило, значно дешевше одномісного розміщення. У деяких готелях одно- і двомісні номери зовсім не відрізняються по вартості. А по-друге, будемо виходити з того, що наш мандрівник відправився в поїздку не один, а з дргом або подругою.

Для розрахунків скористаємося цінами, які нам пропонує сайт Booking.com. До речі, при бронюванні через цей та інші подібні сайти ціна номера найчастіше буває нижче, ніж при бронюванні, скажімо, на сайті самого готелю.

Залежно від того, в місто яке ви їдете, у вас можуть бути різні можливості заощадити на вартості житла. Практично в будь-якому місті Європи можна дешево зупинитися в молодіжному хостелі, але якщо, наприклад, в Амстердамі економія буде відчутною (12-15 євро за хостел проти 40-70 євро за готель), то у Венеції хостел обійдеться лише на кілька євро дешевше готелю з двома зірками.

Також варто враховувати сезон, коли ви плануєте свою поїздку. У тому ж Амстердамі напередодні Дня Королеви (остання неділя квітня) ціни на всі види готелів виростають в два-три і більше разів, а знайти вільні місця, особливо в центрі міста, стає дуже проблематично. У Венецію також потрібно збиратися заздалегідь, особливо якщо ви їдете туди влітку - напередодні поїздки майже неможливо знайти недороге житло через Інтернет. До речі, на місці це може бути простіше. У Римі та Кракові маленькі недорогі готелі та хостели в центрі міста можна зустріти практично на кожному кроці, так що тут ви навряд чи залишитеся без притулку.

В таких містах як Венеція або Люцерн дешево можна зупинитися в кемпінгу. Однак такий варіант підійде тим, хто збирається відпочивати на морі (в разі Венеції) або озері (у разі Люцерна), а не милуватися красою міста. Адже кемпінги знаходяться за містом, і, добираючись кожен день до центру, ви витратите всі зекономлені на проживанні гроші.

До речі, в абсолютній більшості випадків вартість номера включає сніданок в готелі, так що на нього вам додатково витрачатися не доведеться.

Обід

У стандартний бюджетний обід мандрівника включимо один з варіантів: піца, кебаб, китайська або тайська їжа (плюс 0,3-0,5 літра соку, води чи іншого напою), або, якщо всі перераховані варіанти недоступні, обіднє меню недорогого ресторану в "щасливі години" (обідній час, в який продають страви зі знижками). Вибір буде залежати від специфіки кожного міста. Наприклад, у Берліні та Кракові традиційно недорогий і ситний варіант обіду в місті - це кебаб. При цьому кебаб без м'яса (овочевий) обійдеться вам в середньому на 50 євроцентів дешевше м'ясного. У Римі дешевше всього харчуватися в китайських ресторанчиках, але не думаю, що, будучи в Італії, ви зможете відмовитися від піци, тим більше що вона тут теж коштує недорого. В Амстердамі ви знайдете будь-який з перерахованих варіантів, але дешевше всього, мабуть, буде коштувати кебаб. У Вільнюсі недорого і можна смачно пообідати піцою, у Відні - нею ж або кебабом. Із загальної картини вибиваються хіба що Париж та Люцерн. У французькій столиці перераховані варіанти їжі не дуже популярні, тут у закусочних найчастіше пропонують багет (великий бутерброд з овочами, м'ясом, сиром, тунцем або що завгодно). В Люцерні ж китайської або турецької їжі майже немає, а якщо і знайдете - вона не порадує вас ціною. Тут дешевше всього можна пообідати в їдальні Музею транспорту, але в кращому випадку ви зможете укластися в 10-15 франків (8,5-11 євро).

Транспорт

Щоб оцінити витрати нашого мандрівника на проїзд по місту, будемо виходити з припущення, що йому знадобиться дві поїздки на громадському транспорті за день. Тут, звичайно, теж не обходиться без нюансів. Якщо, наприклад, у Римі або Амстердамі такої кількості переїздів вам буде цілком достатньо (усі краси міста знаходяться в пішохідній доступності один від одного), то в Парижі або Відні вам доведеться їздити набагато більше. Без громадського транспорту (крім поїздки на вокзал або в аеропорт) при бажанні ви зможете обійтися у Вільнюсі, Кракові і Люцерні.

Що стосується Венеції, то тут громадського транспорту як такого немає, адже по вузьких вуличках не проїдеш, а гондоли і водний транспорт швидше призначені для розваги туристів, ніж для переміщення по місту. Єдине, що більш-менш вписується в традиційні уявлення про громадський транспорт, це гондоли, які перевозять пасажирів через Гранд-канал - коштує таке задоволення 50 євроцентів, але і триває кілька хвилин. Зате цілком зручно, якщо ви не хочете йти до найближчого мосту.

Для кожного з міст приймемо до уваги вартість найбільш швидкого і зручного, а заразом і найпопулярнішого виду транспорту з доступних в конкретному місті. Для Берліна, Рима, Парижа і Вени це метро, для Амстердама і Кракова - трамвай, для Венеції - описана вище поїздка на гондолі, а для Вільнюса і Люцерна - міський автобус. Відразу відзначу, що вартість квитка на різні види міського транспорту не відрізняється і, наприклад, за ту ж вартість можна проїхатися в метро, і на автобусі.

У багатьох містах ви можете скористатися різними видами транспорту навіть по одному і тому ж квитку. Але при цьому квиток дійсний в межах зазначеного в ньому часу, а в Берліні так можна їхати тільки в одному напрямку і в межах певної тарифної зони. В Амстердамі варто пам'ятати, що якщо ви розраховуєте повернутися назад з тим же квитком (який дійсний час), то під час першої поїздки компостируйте свій квиток не на виході, а тільки при вході. Інакше ваш квиток буде вважатися використаним, навіть якщо від початку подорожі минуло всього 15 хвилин. У Римі квиток дійсний тільки для однієї поїздки в метро, але на той же квиток пересідати з автобуса на автобус ви можете стільки разів, скільки встигнете за відведений вам час. А в Парижі вам можуть трапитися розмагнічені квитки на метро - у такому разі не варто зневірятися. Підійдіть до каси, там ваші квитки перевірять і обміняють на нові. У Кракові та Відні потрібно врахувати, що дешевше купувати квиток у касі на зупинці, а не у водія.

Вода

Будемо виходити з того, що в процесі захоплюючої прогулянки по місту нашому мандрівникові захочеться пити, тому в його середні витрати за день включимо покупку півлітра мінеральної води. Відразу відзначу, що вартість води будемо визначати за цінами супермаркету, адже ми розраховуємо на малобюджетну поїздку, а в місті її ціна може бути набагато вище. Приміром, у Люцерні півлітри води в місті (у магазині, кіоску чи автоматі) можуть коштувати 3,5-4 франка, тоді як у супермаркеті воду можна купити за один франк або навіть дешевше.

У Римі за весь час перебування воду при бажанні можна купити один раз - вода в крані і в бюветах у місті нічим не відрізняється від тієї, яку розливають в пляшки. А в Німеччині, випивши воду, не забудьте, що пластикову пляшку можна здати і отримати частину грошей (20-25 євроцентів) назад.

Сувеніри

Будемо вважати, що наш турист купує на згадку про своє перебування в кожному місті магніт. Ціна на цей самий простий і найпопулярніший сувенір у різних містах і країнах Європи може відрізнятися в кілька разів. Наприклад, в Парижі магніт з видом міста можна купити і за 80 євроцентів, в Берліні такий сувенір обійдеться вам в 5-6 євро, а в Люцерні може коштувати 7-8 франків. В Амстердамі один магніт буде коштувати 3-4 євро, але якщо ви купите пачку з 5-10 штук, то в середньому ціна за магніт буде менше двох євро.

Витрати туриста в євро на економ-перебування у кожному з цих міст (міста представлені за спаданням сумарних витрат, у складі останніх враховувалося проживання у двомісному номері):

Місто

Готель

Обід

Транспорт (2 поїздки)

Вода

(0,5 літра)

Магніт

Всього, євро

місце в 2-місцевому номері

1-місний номер

Люцерн (Швейцарія)

50*

65*

8,5

4

1,6

6

135,1

Амстердам (Нідерланди)

40

70

6

5,20

1,5

3

125,7

Венеція (Італія)

40

70

6

1

1,5

5

123,5

Париж (Франція)

30

60

4,5

3,40

1

1

99,9

Рим (Італія)

30

50

5

2

1

3,5

91,5

Берлін (Німеччина)

30

40

5

4,20

1

5

85,2

Відень (Австрія)

30

40

5

3,60

1

3

82,6

Краків (Польща)

20

30

3

1,5

0,5

2

57

Вільнюс (Литва)

15

22

5

1,50

0,5

1,5

45,5

* за такою ціною вдалося виявити лише один готель в Люцерні, у середньому ж місце в двомісному номері обійдеться в 80 євро, одномісний номер - близько 120 євро.

Загалом, за моїми підрахунками, найдорожчим містом для економного туриста стане Люцерн - мінімально доба перебування в цьому місті виллється туристу в 135 євро. Зі свого досвіду можу сказати, що це так і є. З іншого боку, побувати в цьому фантастичному місці стоїть, незважаючи ані на які витрати. Втричі дешевше обійдеться туристові найдешевше місто рейтингу - Вільнюс. Понад 120 євро в добу будуть коштувати туристові доба перебування у Венеції або Амстердамі. Від 80 до 100 євро в добу витратить турист, який відвідав Париж, Рим, Берлін або Відень. І в 57 євро обійдеться доба перебування в Кракові.

Для українського мандрівника одним з ключових чинників вибору місця поїздки можуть стати витрати на дорогу до місця призначення. Проте на цьому аспекті я зупинюся докладніше в наступний раз.

Коментарі

Ви можете залишити перший коментар до цієї публікації

X

Причина вмешательства модератора

Описание нарушения в свободной форме
X

Пожаловаться модератору

Введите причину, которая побудила вас обратиться к модератору

Prostobank.ua - Личные финансы

  • Полезная информация по запросу: курсы валют к гривне на сайте о личных финансах
  • Полезная информация по запросу: курс валют НБУ на сайте о личных финансах
  • Полезная информация по запросу: blizko blizko на сайте о личных финансах

Prostobiz.ua - Бизнес-финансы

Prostopravo.com.ua - Новости права

Error?

Please wait, updating ...

All fields are required:
Comment box must be filled, when it comes to numbers and other data, such as tariffs. Otherwise, the data will not be scanned.

Уважаемые посетители!

На сайте размещена информация об услугах банков Украины.

Для получения актуальной информации об услугах банков России перейдите на сайт Bankchart.ru

Спасибо, что читаете наши сайты!